Friday, July 22, 2011

Kaj se nabira v vijugah?

Misli, besede, obrati črk, ki se potikajo po vijugah mojega miselnega centra, pa tudi vtisi stoterih slik, ki drvijo ena mimo druge in se jih ne da prenesti na virtualni papir. Ni ga še takega orodja, ki bi posnemal našo notranjost, a vendar, se trudim delček pridobiti in ga s svetom deliti.
Odnosi, pravijo, so zakomplicirana stvar, mogoče res, a v bistvu, če jih olupiš do srža, se zelo poenostavijo. Pogledaš, najprej, kaj te moti oziroma, bolje rečeno, kaj ni v ravnovesju, ali te ima kdo preveč, ali te ima premalo - tvoje energije, iz tvojega stališča gledanja, potem pa se poskusiš vživeti še v tisto osebo, čigar odnos preglejuješ in narediš enako. Seveda je ta drug del subjektiven in je težko zares vedeti, kakšno je čutenje pri tej drugi osebi, lahko pa vsekakor dobiš dobro orientacijo in, če si iskren do samega sebe, velik približek ocene, kako stvari stojijo. Konec koncev so drugi naša ogledala in če imaš široko odprte oči in si pripravljen globoko in mirno dihati, izveš vse, kar je vredno vedeti zate.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.